Szaniszló Róbert váci fotóriporter és tudósító csapata jelenti az F1 osztrák nagydíjáról, 2. rész

A váci Szaniszló Róbert fotóriporter és saját hírügynökségének munkatársi csapata egyre több sport világeseményre kap külön meghívót, akkreditációt, ami bizony komoly rangot jelent ebben a szakmában, mi pedig rendszeresen közölhetünk tőlük riportokat – ezúttal a Forma 1-es világbajnoki sorozat azóta már a Hungaroringet is megjárt, most hosszabb nyári szünetet tartó „száguldó cirkuszának” osztrák nagydíjáról.


Written by Susan Bernáth (FPA)

A szombat reggel ismét felhősen indult, de néhány óra múlva már ragyogóan sütött a nap.
Vendégek ezúttal is szép számmal látogattak ki a helyszínre. Ők is sétálgatnak, fényképeznek és élvezik az ittlétet. Igyekeznek a pilótákkal közös szelfiket készíteni.

A harmadik szabadedzés nem hozott sok újat, a két McLaren végzett Norris vezetésével az élen, akiket továbbra is Verstappen követett. A két Ferrari a 4. 5. helyen végzett.
A délutáni kvalifikáción Norris pole pozíciója gyakorlatilag nem volt kérdés. Kisebb meglepetés volt, hogy második pozícióból nem a másik McLaren hanem Leclerc Ferrariaja rajtolhat. Így vegyes McLaren-Ferrari autók sorakoznak majd a vasárnapi rajtrácson.
Ez után újra a VIP vendégeké a terep. Sétálhatnak a Boksz utcában és hozzávetőlegesen 10 kamion telik meg látogatókkal, nyitott platón állva, hogy bemutassák nekik a pálya minden szegletét. Utána még sétálnak a garázsoknál vezetőikkel, akiktől még kérdezhetnek, és érdekes információkat kaphatnak.
Ezzel ennek a napnak is a végéhez értünk. A fotósok és az újságírók számára csak most jön a munka dandárja.
Lassan csendesedik minden, bár a garázsokban még takarítanak és végzik az utolsó simításokat a vasárnapi futamhoz.
Az Aston Martin garázsa előtti placcon minden este az ott dolgozók erősítő gyakorlatokat végeznek személyi edző irányítáával, kb. 1 órán keresztül.

Emellett a versenypálya ilyenkor már nyitott és lehet rajta futni és biciklizni is. A pilóták és a média munkatársai közül is jó néhányan kihasználják ezt a lehetőséget.
Vasárnap kora reggel már bent ülünk a médiateremben. Ragyogóan tiszta, napos időre ébredtünk, lassan a többiek is kezdenek szállingózni.
A program a pilóták ünnepélyes érkezésével indul itt Spilbergben. Ilynekor a pálya főépülete előtt egy – külön erre az alkalomra létrehozott – fogadó zónát hoznak létre a szervezők, ahol a rajongók közvetlen közelről találkozhatnak kedvenc pilótáikkal, aláírást kaphatnak és fotót is készíthetnek a szerencsések.
A fő műsorszám az F1 pilótaparádéval indult délután 1 óra után. Közben a VIP vendégek újra a garázsoknál sétálnak és ellepik a rajtrács területét, ahol a már felsorakozott és rajtra kész autók várakoznak a versenyzők, szerelők és csapatfőnökök társaságában.
14:00 órakkor egy repülő és egy helikopter tartott bemutatót, színes csíkot húzva maga után. Ezt követően négy repülő parádézott az égen különböző alakzatokban.
A nyitó ceremónia 14:30-kor kezdődött. Itt a köszöntőt követően egy rövid balettos formáció következett. Ebben matrózruhás lányok és fiúk léptek fel néhány ifjú balett-növendék kíséretében.

Végre elérkezett a rajt pillanata, habár már a felveztő kör sem indult eseménytelenül, ahol Carlos Sainz autója már a melegítő körben meghibásodott. Alig bírták a kocsiból kiáramló füstöt megszüntetni. Ez a verseny számára itt véget ért úgy, hogy el sem kezdődött.
Épphogy elindították a futamot, a második kanyarban a Mercedes pilótája, Kimi Antonelli sikeresen kiütötte Verstappent. Ezzel mindkettőjük futamának vége szakadt. Ez inkább a hollandnak volt nagy érvágás, mivel így nem tudott újabb pontokat szerezni és közelebb kerülni az éllovas McLaren pilótákhoz.
Ezt követően a futam végig eseménytelenül telt. Sem safty car, sem az időjárás nem zavarta meg a versenyt.
A futamot végül Lando Norris nyerte, visszaverve csapattársa, Piastri támadását. A Ferrarinak sikerült behúznia a harmadik helyet Leclerc-kel, akit csapattársa, Hamilton és Russel követett.
A tömeg hömpölygött az eredményhirdetésre, próbáltak minél közelebb kerülni, hogy minél többet láthassanak. Fél óra múlva a sokaságot kordon kötelekkel két irányban kiterelték a pályáról.
Reggelre kiürül a pálya és a hozzá tartozó létesítmények sora és búcsút intünk az idei osztrák futamnak.

Hozzászólás
Előző cikkRétvári Bence: idén nyáron 85 ezer gyermek szünidei étkeztetéséről gondoskodik a kormány
Következő cikkEladásra kínálják Vácott a volt laktanya egy csaknem egy hektáros területét