Számos újdonság várja a vendégeket a strandon az idei szezonban

A váci strandfürdő-uszoda létesítményegyüttes háza táján számos szépítő, korszerűsítő munkát végeztek a kivitelezők a strandszezonra készülve.

Az elmúlt évekhez hasonlóan áprilisban megkezdődtek a strandon a tavaszi karbantartási és kertészeti munkáink. Az idei évben talán a legnagyobb újdonság a napelemrendszer alatt kiépített árnyékos pihenőterasz, melyhez igényes növényes környezet készült, amennyiben határoló virágágyakba gyorsan fejlődő zöld növényzet, bokrok és virágok kerültek.
Hosszas egyeztetések után az intézménynek lehetősége nyílt kivágni az Ady Endre sétányon az uszodafronton évek óta elszáradt állapotban kornyadozó fát, melynek helyét 6 gömbfa csemete foglalja el.

A reggeli fagypont közeli hőmérsékletek miatt csak májusban kezdték meg a strand virágládáinak beültetését nyári növényekkel, virágokkal.
Néhány hete megtörtént a strand Fürdő utca és Szentháromság tér felőli falainak javítása és festése, színben harmonizálva a strandbelső falfelületeivel. Hasonló színt kapott a strand közepén található légtechnikai szellőző épülete is.
A munkatársak ellenőrzik és javítják a medencéken és azok burkolatain észlelt hibákat, kicserélik és frissen festik a telepített padok fa deszkaburkolatait.

Forrás: Vác Városi Uszoda és Strand

Hozzászólás
Előző cikkCápavadász tábor Kolodkó Mihály gerillaszobrásszal
Következő cikkMég egy hétig lehet nevezni a TEj utad – gyerekrajz pályázatra