A férfi kézilabda NB II-es bajnokság felsőházi rájátszásában az Indotek Group-Váci FKA a maga részéről befejezte a pontvadászatot a csoportjában, immáron már nem rajtuk múlik, hogy a dobogó második vagy harmadik fokán végeznek-e.
A járásszékhely csapata az idény utolsó összecsapásán fölényes győzelmet aratott, 39-21 (19-8) lett a végeredmény a szérűskerti sportcsarnokban a Hajdúböszörményi TE ellenében.

Jegyzőkönyv
Vác, 250 néző
Az Indotek Group-Váci FKA gólszerzői: Dobák L. 8, Rozmán 6, Tősér 6, Dobák T. 4, Firon 3, Mezei 3, Zeller 3, Ádám 2, Faragó 1, Mándy 1, Moór 1, Nyári 1, kapusteljesítmények: Nagy P. 9/17 (52%), Bíró B. 7/20 (35%).
A klub így foglalta össze a találkozót közösségi média oldalán:
„Szombat este elérkezett az NB II-es idényünk utolsó összecsapása, amelyet szerencsére a számunkra nagyon kedves közönségünk előtt vívhattunk meg, a Hajdúböszörmény elleni találkozónknak a fő tétje az volt, hogy vajon sikerül-e beteljesítenünk a (közel) tökéletes rájátszásunkat, és ezzel felérnünk az észak-keleti csoport dobogójára.
A felsőház sereghajtója kifejezetten tartalékos összeállításban látogatott el hozzánk. Ennek, illetve a váci játékosokban és szurkolókban lévő hatalmas tűznek is köszönhetően a lényegi dolgok nagyon gyorsan eldőltek, nem sokkal a szünet előtt elértük a tízgólos különbséget is. A második játékrész legnagyobb izgalmát már csak az adta, hogy vajon összejön-e a gól minden mezőnyjátékosunknak, illeve ezen túl pedig szélsőnk, Dobák László szemtelenebbnél szemtelenebb góljait (illetve próbálkozásait) tudjuk kiemelni. Mindent elmond talán az egész meccsről, hogy a kezdő sípszótól a végső dudaszóig mindössze csak 2 perc 51 másodpercet (!) állt a játék az egész mérkőzésen, így minden bizonnyal ez lett a leggyorsabban begyűjtött két pontunk is a szezonban.
Mivel a velünk időben párhuzamos mérkőzésen a Hajdúszoboszló nem volt képes a pontszerzésre a már bajnok Ózd otthonában, így a lefújás után egy nagy ünneplés vehette kezdetét, amire minden okunk megvolt. A szomorúan véget ért alapszakaszunk után vélhetően már mindenki leírt minket és senki sem számolt velünk a dobogóval kapcsolatban. A felsőházi rájátszás elején a harmadikkal szemben öt, a második helyezettel szemben pedig hét pont hátrányból indultunk. Ezeket a különbségeket sikerült eltüntetnünk nyolc forduló alatt, amihez elsősorban nem (csak) szerencsére, hanem bravúros eredmények sorozatára volt szükség a részünkről. Ez egy olyan tavaszra sikeredett, amire csapatunk minden tagja maximálisan büszke lehet, és ami újból erőt kell adjon a jövőben bármikor, amikor rágondolunk majd.
Most pedig már csak annyi a dolgunk, hogy kényelmesen hátradőljünk, élvezzük a nyarat és a megérdemelt pihenést! Na, és persze, hogy kiszurkoljuk az ózdiak tökéletes idényét, hiszen ha szombaton este Tiszavasváriból is két ponttal távoznának, az nekik százszázalékos bajnokságot, nekünk pedig ezüstérmet jelentene…”
Fotó forrás: VFKA










