Figyelmeztető felhívás a termőföldek hasznosítási kötelezettségéről

A járásszékhely önkormányzatának hivatalos honlapján is megjelent az a figyelmeztető figyelemfelhívás, amely a termőföldek hasznosítási kötelezettségére irányítja figyelmet.

„A termőföld védelméről szóló 2007. évi CXXIX. törvény alapján a termőföld használója köteles a földet művelési ágának megfelelően hasznosítani, vagy a gyomnövények megtelepedését és terjedését megakadályozni.
Szőlő és gyümölcsös területek esetében a hasznosítás kizárólag termeléssel történhet.
A Pest Vármegyei Kormányhivatal Földhivatali Főosztálya a kötelezettség teljesítését rendszeresen ellenőrzi.
Mulasztás esetén földvédelmi bírság szabható ki, amelynek minimum összege 50.000 Ft.”
Képünk illusztráció

Hozzászólás
Előző cikkPéntekig lehet pályázni a márianosztrai közös önkormányzati hivatal jegyzői munkakörére
Következő cikkA nagymarosi önkormányzat május 29-i várja a pályázatokat helyi védettségű épületek felújítására