Rétvári Bence: minden iskolába megérkeztek az ingyenes tankönyvek

Az idén is minden iskolába megérkeztek az ingyenes tankönyvek és a tanítást segítő egyéb eszközök – közölte Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

Rétvári Bence egy budapesti sajtótájékoztatón kiemelte: Magyarországon teljes mértékben ingyenes a tankönyvellátás, a családoknak nem kell fizetniük, ez a családtámogatás része hazánkban.

Mint mondta, akik gyermeket vállalnak, azzal számolhatnak, hogy a tankönyveket a gyerekeik az első osztálytól az utolsó osztályig ingyenesen fogják megkapni az állami, az egyházi és a magániskolákban, a köznevelésben, a szakképzésben, mindenhol.

„2010 előtt egy olyan rendszer volt, amikor fizetni kellett a tankönyvekért” – hangsúlyozta az államtitkár, megjegyezve, ha a tankönyvekért ma is fizetni kellene, az a családoknak több tízezer forintos költséget jelentene.

„A költségvetésből az idei évben 19 milliárd forintot biztosítunk arra, hogy minden tankönyv, minden taneszköz ingyenes legyen a magyar diákok számára, a magyar családoknak ezért ne kelljen fizetniük” – mondta Rétvári Bence.

MTI

Hozzászólás
Előző cikkAz egyik főzsűrit egy bajai társaság, a közönséget a helyi Arany Halak csapat főzte meg leginkább finomságával a második váci halfesztiválon
Következő cikkA Váci Egyházmegyével ismerkedtek az Egri Egyházmegye káplánjai