A VI. Sződligeti Operagála és Kulturális Napok részeként augusztus 18-án a nemzetközi hírű Hot Jazz Band ad ingyenes koncertet a sződligeti főtéren.
Augusztus 18-án, hétfőn este 20 órai kezdettel a Hot Jazz Band lép fel a sződligeti Szabadság téren – adta hírül közösségi média oldalán a ZöldLiget egyesület.
A civil szervezésű programsorozatban augusztus 17-én este lesz a VI. Sződligeti Operagála, a jazzkoncert pedig az azt követő napon következik, de még további programok bejelentése is várható.
A 2020-ban harmincöt éves fennállását ünneplő Hot Jazz Band-et leginkább a korai jazz és a két világháború közötti magyar könnyűzenei termés, Karády, Kabos, Jávor, Latabár filmek zenéinek korhű megszólaltatóiként ismeri és szereti a hazai hallgatóság – olvasható a zenekar honlapján.
Az 1990-es évek második felében egyedüli magyar jazz-zenekarként négy nemzetközi versenyt nyertek Franciaországban, ezek közt a legkiemelkedőbb a St. Raphael-ben megrendezett Nemzetközi New Orleans Jazz Verseny, ahol 54 zenekar közül elhozták az első díjat. Az amerikai sikerek sem maradtak el a zenekar életéből. A jazz szülőhazájában hat ízben jártak. A kaliforniai Sacramento-ban, a világ legnagyobb szabású jazz-találkozóján kétszer voltak a fesztivál legnépszerűbb zenekara.
A Hot Jazz Band kétszer részesült eMeRTon díjban, megkapta a Líra-díjat, a Louis Armstrong Emlékdíjat, az Ezüst Életfa díjat. 2015-ben páratlanul sikeres, külföldön is nagyra értékelt, a tradicionális dzsessz autentikus megszólaltatására épülő előadóművészi tevékenységük, valamint a magyar könnyűzenei örökség ápolását szolgáló, értékőrző művészi munkájuk elismeréseként a hazai jazz-zenekarok közül elsőként részesültek a legmagasabb állami kitüntetésben, a Kossuth-díjban.
Tóth István, a ZöldLiget elnöke szerint „nagy megtiszteltetés Sződligetnek és a civil programsorozatnak is, hogy ilyen nívós, a hazai kulturális élet elitjébe tartozó zenekar látogat hozzánk és csatlakozik a programokhoz. Szervezőként a célunk, hogy minden évben minőségi, különleges, közösségépítő programokat szervezzünk, amelyeken megélhetjük a közösség örömét.”
A programokon a részvétel idén is ingyenes.










