Az idei Szentévben a Mária Út teljes útvonalán, minden szakaszon egy közös célért szervez zarándoklatokat a Mária Út Egyesület önkéntesei segítségével.
- Egyházmegyénkben Veresegyházon lesz a gyülekező augusztus 16-án 7:30 órakor. Útvonal: Őrbottyán, Vácrátót, Sződ, Sződliget, Vác. Érkezés Vácra körülbelül 17:30 órakor.
- Zarándoklatot záró szentmise: 18 óra, Vác, Barátok-temploma (Váci Szent Kereszt ferences templom).

A szervezők így invitálják a csatlakozókat:
„Miért is tegyük ezt meg, mi értelme ennek?
Talán azért, hogy ránézzünk saját magunkra. Nekünk mit jelent a remény, mennyire vagyunk a remény emberei mások számára, hogy viszonyulunk nehéz élethelyzetekhez attól függetlenül, hogy melyik korosztályhoz tartozunk? Mennyire értjük és érezzük az optimizmus és a reményteliség közötti különbségeket? Hogyan lássuk meg a »vesztes« helyzetekben a kiutat?
Sok-sok kérdés merülhet fel bennünk egy igazi zarándoklat során, melyre akár ezen a napon, vagy máskor, akár egyedül vagy zarándok társakkal együtt kereshetjük a választ. Az útra kelés, az úton levés és megérkezés öröme mindenképp a miénk lehet, nem beszélve az ima erejéről, mert az »elemzés« mellett még fontosabb a ráhagyatkozás, segítség kérés, és a hála kifejezése; a párbeszéd Istennel.”
Koordinátorok: Nádasdi Gábor, tel: +302740431, email: gabornadasdi71@gmail.com, Tornay Gábor, tel: +36303324478, email: trocker63@gmail.com










