Sikeresen lezajlott Őrbottyán környezetvédelmi akciója

Április 26-án nagyszabású környezetvédelmi akció zajlott Őrbottyánban, amely során jelentős mennyiségű hulladékot gyűjtöttek össze, valamint több ezer zöldhulladék-gyűjtő zsákot osztottak ki a lakosoknak.

A GAMESZ telephelyén reggel 7 órától délután 1 óráig tartó akció keretében több ezer autógumi-abroncsot és jelentős mennyiségű elektronikai hulladékot adtak le az őrbottyániak. A helyszínen készített fényképek is jól mutatják a begyűjtött hulladék mennyiségét. A hatórás időszak alatt 15 300 darab zöldhulladék-gyűjtő zsákot osztottak szét, így az elmúlt két hétben kiosztott zsákok száma már elérte a 33 300 darabot.

Szabó István polgármester az esemény után köszönetét fejezte ki az Őrbottyáni Polgárőr Egyesület tagjainak, a közterület-felügyelőnek, valamint a GAMESZ dolgozóinak a kitartó munkájukért. Külön megköszönte a Tökjó Pizzéria támogatását is, akik étellel, itallal és kávéval segítették a nap folyamán dolgozókat.

A polgármester tájékoztatása szerint a következő zsákátvételi lehetőség május 1-jén 15:00 és 19:00 között lesz, a KicsiKék Bölcsőde melletti rendezvényterületen.

Hozzászólás
Előző cikk„Az én városom” – tehetségkutató és közösségépítő fotópályázat iskolásoknak
Következő cikkDöntött a váci képviselő-testület: nem kell nyári programfüzet 1 millióért, miközben alig vannak fejlesztések a városban