Meghalt Ferenc pápa hétfőn reggel – jelentette be a Vatikán.
Erdő Péter bíboros prímás Esztergom-Budapesti érsek közleményében azt írja: “megrendülten értesültünk Szentatyánk Ferenc pápa elhunytáról. Hálát adunk Istennek a kegyelmekért, amelyekben szolgálata révén részesültünk. Különös szeretettel emlékezünk két magyarországi látogatására és következetes kiállására a béke szent ügye mellett.
Elhunyt Szentatyánkért ma délelőtt negyedórás harangszóval és szívbeli imádsággal könyörögjünk. A harangozásra 11 órától kerüljön sor minden templomban.”
Fotó: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye
Hozzászólás










