Barangolás a gyárak titokzatos világában: Közel 400 látogatót vonzott a DDC a Modern Gyárak Éjszakáján

Hazánk egyik meghatározó építőanyag-gyártója, a Duna-Dráva Cement Kft. idén először csatlakozott a Modern Gyárak Éjszakájához. Az idei évben országszerte 106 gyár vett részt a programsorozatban, többek között a DDC Váci és a Beremendi Cementgyára is bemutatkozott.

Rendhagyó éjjeli séta a cementgyárak kulisszái mögött

November 8-án megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt a DDC Váci és a Beremendi Cementgyára. Az esemény során a résztvevők izgalmas kalandra indultak a cementgyártás nem mindennapi világába. Képzett szakemberek vezetésével járhatták be a gyárak különböző területeit, megismerkedhettek a legmodernebb gépekkel és berendezésekkel, valamint megtudhatták, milyen innovatív technológiai eljárásokat alkalmaz a DDC a fenntartható fejlődés érdekében.

A gyárlátogatások alatt a DDC szakemberei nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy bemutassák, milyen fontos szerepet is játszik a cement az építőiparban, valamint részletesen ismertették a minőségi termékek előállításáért tett vállalati erőfeszítéseket. A rendezvényen a résztvevők testközelből megtapasztalhatták, hogy a cementgyártás nem csupán egy egyszerű ipari folyamat, hanem egyben egy izgalmas és innovatív tevékenység is, melynek során a legmodernebb technológiákat alkalmazzák.

Fókuszban a szemléletformálás

 „Elkötelezettek vagyunk a szakmai tudásmegosztás mellett, és fontosnak tartjuk, hogy mind a szakmai közönség, mind az érdeklődő lakosság, mind pedig a pályaválasztás előtt álló fiatalok betekintést nyerhessenek hazánk egyik meghatározó építőanyag-gyártójának mindennapi működésébe. Idén úgy döntöttünk, hogy a hagyományos nyílt napjaink helyett csatlakozunk a Modern Gyárak Éjszakája programhoz, így első ízben izgalmas esti vezetésen vehettek részt az érdeklődők, amelynek látványos pontja a klinkersilót megvilágító fényfestés volt.” – nyilatkozta dr. Szabó László, a DDC műszaki vezérigazgató-helyettese.

A Váci Cementgyárban a látogatók megcsodálhatták Kolodko Mihály szobrászegyik dunai cápáját is, amelynek alapanyagául a Duna partján saját kézzel gyűjtött hulladékot, kötőanyagnak pedig a DDCevoBuild termékmárkájához tartozó, alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású cementből készült betont választotta a művész.

Felelősen működő nagyvállalatként a DDC kiemelt küldetése, hogy közelebb hozza a cementgyártás több mint százéves hagyományát, a környezetbarát technológiákat, az innovatív megoldásokat, valamint a minőségi cementtermékeket a nagyközönséghez, kiemelt figyelmet fordítva a fenntarthatóság témakörére.

Hozzászólás
Előző cikkAki tud, segítsen szebbé tenni a temetőt!
Következő cikkFákat ültettek Bernecebarátiban az Országfásítási Program keretében