Verőcén elkezdték a felkészülést az árvízi védekezésre

Mai napon településünkön elkezdődött a felkészülés az árvízi védekezésre – közölte a verőcei önkormányzat.

Mint írják: a Duna ausztriai és németországi vízgyűjtő területein napok óta tartó csapadékos időjárás következtében a magyarországi Duna szakasz vízszintje is megemelkedett. Ennek következményeképpen Verőcénél a szombati napra, a nagymarosi vízszint szerinti 480 cm-es magasságot jeleznek elő, ez már elsőfokú készültséget jelent.

Kérik a Verőce közigazgatási területein levő, úgynevezett Káposztásokban található üdülő- és lakóingatlan tulajdonosokat, hogy ingóságaikat, gépjárműveiket helyezzék biztonságba.

A verőcei strandot, WC-csoportot, a vízállás függvényében lezárjuk az önök biztonsága érdekében – írják a közleményben.

Hozzászólás
Előző cikkBánki Beni rendhagyó irodalomórát tart a VéNégy Fesztiválon + videó
Következő cikkSpiegelhalter László: Vácrátóton, a gyermekek számának emelkedése soha nem látott magasságokba szökött