A három királyok látogatására emlékeznek Sződligeten a római katolikus egyházközség szervezésében.
A királyok ajándékokkal hódolnak az újszülött Jézusnál, akit a népek Messiásként üdvözölnek. A betlehemezés, mint magyar hagyomány most új köntösben elevenedik fel. A szervezők színes, zenés felvonuláson közösen jelenítik meg a betlehemi történetet, melyen mindenki szereplőként vehet részt. A jelmezbe öltözött résztvevők a három király köré csoportosulva három udvart alkotnak: a narancssárga ruhások Ázsiát, a zöldbe öltözöttek Európát, a kéket viselők Afrikát jelenítik meg.
A felvonulást követően a katolikus templomba visszaérkezve a résztvevők ajándékokat adnak a szent családnak, a kincsesládikába köszönőlevelet, imát vagy más apróságot helyezhetnek el.
Mindenkit – vallási hovatartozásától függetlenül – szeretettel hívnak és várnak.
A felvonulás időpontja 2024. január 14-e 14.00-16.00.
Helyszín: Sződliget, Szabadság tér
További információk:
Sződligeti Római Katolikus Egyházközség
E-mail: szodliget@gmail.com
Starostka Szaniszló atya, plébános: 06 30 397 0447
Halász Nikolett, szervező: 06 20 228 9806










